قربانیان مرگ سیاه را اینجا دفن کرده اند/ بزرگترین گور دسته جمعی

قربانیان مرگ سیاه را اینجا دفن کرده اند/ بزرگترین گور دسته جمعی

به گزارش نادیاتور، به گفته تیم کاوشگران این هشت گور دسته جمعی که مربوط به دو رویداد جداگانه از «مرگ سیاه» است، به حدود چهارصد سال پیش تعلق دارد و احتمالا «بزرگ ترین گور دسته جمعی پیداشده در اروپا در نوع خود» محسوب می شود.

به نقل از یورونیوز، کارشناسان می گویند این هشت ردیف قبر را می توان به دو گروه تقسیم کرد: اولین گروه از گورها که با لایه ای از شن پوشیده شده اند و احتمالا در حدود سال 1634 حفر شده اند. تاریخ گروه دوم اما به نظر می رسد که کمی متاخرتر باشد.

در داخل قبرها استخوان ها و اسکلت هایی به رنگ سبز کشف شده اند. باستان شناسان می گویند احداث کارخانه های فرآوری فلزات بر روی گورها باعث شده است که بقایای اجساد رنگ سبز به خود بگیرند.

اسکلت ها نشان می ٔهد که اجساد به دقت و با توجه به سن در قبر چیده شده اند. بزرگسالان در حالت درازکش به پهلو و یا خوابیده به پشت قرار گرفته بودند، در حالی که نوزادان و کودکان در فضاهای بین بزرگسالان گذاشته شده بودند.

فلوریان ملزر، انسان شناس، با بیان اینکه بقایای اجساد در وضعیت خوبی بوده اند گفت: «ما اکنون می توانیم اطلاعات زیادی از جمله شیوع انواع مختلف سرطان، جهش های ژنتیکی، تعیین سن و جنسیت، وضعیت دندان ها تا وضعیت سلامت عمومی و زندگی در این دوره را از بقایای استخوان ها استخراج کنیم.»

تا کنون 500 اسکلت از این گورستان خارج شده است، با این حال تیم کاوشگران می گوید انتظار دارد تعداد اجساد به 1000 تا 1500 عدد افزایش یابد.

به گفته آنان بقایای اجساد هرچند تا حدود زیادی سالم مانده اند، با این حال یکی از گورها در اثر امواج ضربه ای حاصل از انفجار یک بمب در جنگ جهانی دوم در سال 1945 آسیب دیده است.

کارشناسان هنوز در حال کار برای تعیین سن دقیق گورستان هستند. به گفته آنان گروه قدیمی تر افراد دفن شده، که بر اثر طاعون سیاه جان سپرده اند، تقریباً متعلق به سال های 1622 تا 1634 هستند.

همه گیری طاعون سیاه که از اواسط قرن 14 تا قرن 19 یک «اپیدمی تکرارشونده در اروپا» محسوب می شد در هر مقطع جان شمار زیادی از انسان ها را می گرفت. به گفته کارشناسان، در شهر نورنبرگ سه شیوع بزرگ در سال های 1553، 1563 و 1634 رخ داده است.

باستان شناسان می گویند از آنجا که به دلیل تعداد بالای اجساد دیگر نمی شده به درستی آنها را در حیاط کلیسا دفن کرد، بنابراین مقامات وقت از این ایده عقب نشینی کرده و قربانیان را در گورهای دسته جمعی در مجاورت حیاط کلیسا به خاک سپرده اند.

به گفته محققان، این کشف «بزرگترین کشف گورهای دسته جمعی در نوع خود در آلمان و احتمالاً در اروپا» محسوب می شود.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قربانیان مرگ سیاه را اینجا دفن کرده اند/ بزرگترین گور دسته جمعی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قربانیان مرگ سیاه را اینجا دفن کرده اند/ بزرگترین گور دسته جمعی"، کلیک کنید.