مجوزدادن به موسسات طب سنتی خارج از وزارت بهداشت خلاف سیاست های کلی سلامت است

مرندی نوشت؛

مجوزدادن به موسسات طب سنتی خارج از وزارت بهداشت خلاف سیاست های کلی سلامت است

در نامه رییس فرهنگستان علوم پزشکی به سرپرست ریاست جمهوری مجوزدادن به موسسات طب سنتی خارج از وزارت بهداشت را خلاف سیاست های کلی سلامت دانست.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، دکتر سیدعلیرضا مرندی در نامه ای خطاب به دکتر محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری نوشت؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی اخیراً ماده واحده ای را تصویب کرده است که اختیارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در صدور مجوز فعالیت موسسات آموزشی، تحقیقاتی، حرفه ای را از آن سلب کرده و به ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی واگذار کرده است.

در ادامه این نامه تاکید شده است که این مصوبه با بند7-1 سیاست های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری (مد ظله) مغایرت دارد. زیرا تولیت سیاستگذاری های اجرایی، برنامه ریزی های راهبردی، ارزشیابی و نظارت بخش سلامت بر اساس این بند در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی متمرکز است؛ بنابراین از سرپرست ریاست جمهوری درخواست شده؛ چون اجرای چنین مصوبه ای تشتت در ارایه خدمات سلامت و هرج و مرج سلامت جامعه را درپی خواهد شد نسبت به اصلاح آن اقدام شود.

اصل نامه ارسالی فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران برای ریاست جمهوری در ادامه آمده است.

مجوزدادن به موسسات طب سنتی خارج از وزارت بهداشت خلاف سیاست های کلی سلامت است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مجوزدادن به موسسات طب سنتی خارج از وزارت بهداشت خلاف سیاست های کلی سلامت است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مجوزدادن به موسسات طب سنتی خارج از وزارت بهداشت خلاف سیاست های کلی سلامت است"، کلیک کنید.