مقام های آمریکایی از تاثیر نامه رهبر انقلاب بر دانشجویان آگاه هستند

کارشناس مسایل بین الملل با اشاره به نامه مقام معظم رهبری خطاب به دانشجویان حامی مردم فلسطین در دانشگاه های آمریکا تصریح کرد: این نامه به همراه نامه های پیشین مقام معظم رهبری خطاب به دانشجویان و جوانان غربی، سندهایی هستند که از یک هندسه فکری برخوردارند.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی، در نامه ای خطاب به دانشجویان حامی مردم فلسطین در دانشگاه های آمریکا، ضمن ابراز همدلی و همبستگی با اعتراضات ضدصهیونیستی این دانشجویان، آن ها را بخشی از جبهه مقاومت دانستند و بر تغییر وضعیت و سرنوشت منطقه حساس غرب آسیا تاکید کردند.

در بخشی از این نامه آمده است: جوانان عزیز دانشجو در ایالات متحده آمریکا! این، پیام همدلی و همبستگی ما با شماست. شما اکنون در طرف درست تاریخ که در حال ورق خوردن است، ایستاده اید.

«حمیدرضا غلامزاده» کارشناس مسایل بین الملل در گفت وگو با نادیاتور در مورد نامه مقام معظم رهبری خطاب به دانشجویان حامی فلسطین در دانشگاه های آمریکا اظهار کرد: این نامه بیانگر توجه یک رهبر جهانی به فعالیت ها و اقدامات دانشجویان و جوانان در اعتراض به جنایت های رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه است و این نشان می دهد که صدای اعتراضات این دانشجویان شنیده شده است و این حداقل سیگنال و برداشتی است که می توان از این نامه داشت. 

این استاد دانشگاه با بیان اینکه مقام معظم رهبری در عرصه سیاست داخلی همواره بر روی جذب حداکثری و توجه به نقاط مشترک تاکید کرده اند، ادامه داد: ایشان در سطح جهانی نیز این سیاست را دنبال کرده و در واقع بر روی نقطه اشتراک یعنی مخالفت و مبارزه با ظلم که برگرفته از فطرت انسانی است، دست گذاشته اند.

مقام های آمریکایی از تاثیر نامه رهبر انقلاب بر دانشجویان آگاه هستند
تجمع دانشجویان آمریکایی در دانشگاه کلمبیا

در بخش دیگری از نامه رهبر انقلاب خطاب به دانشجویان آمریکایی آمده است: بزرگترین حامی این رژیم غاصب، پس از نخستین کمک های انگلیسی، دولت ایالات متحده آمریکاست که پشتیبانی های سیاسی و اقتصادی و تسلیحاتی از آن رژیم را یکسره ادامه داده و حتی با بی احتیاطی غیر قابل بخشش، راه برای تولید سلاح هسته ای را به روی او گشوده و به او در این راه کمک کرده است.

رهبر انقلاب همچنین نوشتند: دولت آمریکا و شرکایش، حتی از یک اخم در برابر این تروریسم دولتی و ظلم مستمر، دریغ کردند. امروز هم برخی اظهارات دولت ایالات متحده در قبال جنایت هولناک غزه بیش از آنچه واقعی باشد، ریاکارانه است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به فراگیری اعتراضات ضدصهیونیستی در دانشگاه های دیگر کشورها، نوشته اند: به جز شما دانشجویان ده ها دانشگاه در ایالات متحده، در کشورهای دیگر هم دانشگاه ها و مردم به پا خاسته اند. همراهی و پشتیبانی استادان دانشگاه از شما دانشجویان حادثه ی مهم و اثرگذاری است. این می تواند در قبال شدت عمل پلیسی دولت و فشارهایی که بر شما وارد می کنند، تا اندازه ای آرامش بخش باشد. من نیز با شما جوانان احساس همدردی می کنم و ایستادگی شما را ارج مینهم.

غلامزاده با اشاره به این موضوع که دانشجویان در دانشگاه های آمریکا و اروپا به رغم هزینه هایی که برای آن ها وجود داشت، پا به عرصه گذاشتند و در برابر بی عملی حاکمان و دولت های خود در محکومیت جنایت های رژیم صهیونیستی ایستادگی کردند، این اقدام را «اتفاق بزرگی» توصیف کرد و گفت: به نظرم این نامه و نامه های پیشین مقام معظم رهبری خطاب به دانشجویان و جوانان غربی و آمریکایی را باید سندهایی دانست که دارای یک هندسه فکری هستند. این نامه ها قطعاً می توانند بر روی مبانی فکری جوانان غربی که تشنه شنیدن حرف های جدید هستند، تاثیر بگذارد و به آن ها در این زمینه کمک کند. 

این کارشناس مسایل بین الملل با بیان اینکه مبانی فکری این جوانان و دانشجویان که در فضای فکری غرب زندگی کرده اند، مبتنی بر آموزه های لیبرالی است، افزود: این افراد بارها واژه هایی مانند آزادی، برابری و عدالت را شنیده اند ولی در مقاطع مختلف، نقض این مسایل را در رفتار حاکمان کشورهای خود مشاهده کرده اند و در همین چهارچوب دچار بحران هویتی شده اند و در همین راستاست که آقای فوکویاما کتاب «هویت» را در مورد آن ها می نویسد.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه باید اهمیت راهبردی این نامه را فهم کرد، گفت: قرار نیست که این نامه در کوتاه مدت به دست این دانشجویان برسد و ما بلافاصله اثرات آن را ببینیم، این یک سند است که یک شاکله فکری را ایجاد کرده است و به مرور و دراز مدت اثرات خود را نمایان می کند.

مقام های آمریکایی از تاثیر نامه رهبر انقلاب بر دانشجویان آگاه هستند
تجمع دانشجویان آمریکایی در دانشگاه کلمبیا

غلامزاده با اشاره به واکنش برخی از مقامات آمریکایی به این نامه از جمله «مایک جانسون» رییس مجلس نمایندگان آمریکا که نوشته بود «وقتی رضایت آیت الله را جلب کرده اید، آمریکا را از دست داده اید»، گفت: علت واکنش آن ها این است که آن ها به خوبی می دانند این نامه چه تاثیری می گذارد و بنابراین در همین راستا بلافاصله به این نامه واکنش نشان دادند.

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مقام های آمریکایی از تاثیر نامه رهبر انقلاب بر دانشجویان آگاه هستند" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مقام های آمریکایی از تاثیر نامه رهبر انقلاب بر دانشجویان آگاه هستند"، کلیک کنید.