ممنوعیت فعالیت ورزشی در مدارس

ممنوعیت فعالیت ورزشی در مدارس

آفتاب نیوز :

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران روز چهارشنبه از تداوم پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده ها تا روز پنجشنبه 17 اسفند ماه خبر داد.

میرمحمد غراوی اظهار کرد: با توجه به پایداری و سکون نسبی جو، کاهش کیفیت هوا و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان تهران مبنی بر تداوم پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده ها از مردم می خواهیم تا از هرگونه فعالیت ورزشی اعم از انفرادی و همگانی در فضا های باز خودداری کنند.

معاون استاندار تهران با تاکید بر ممنوعیت فعالیت ورزشی مدارس در همه مقاطع در محیط های باز با تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوای تهران، افزود: طبق این مصوبات توصیه می گردد گروه های حساس (کودکان، افراد سالمند، بیماران قلبی و تنفسی، زنان باردار) از تردد در فضای باز خودداری کنند.

غراوی اضافه کرد: پایگاه های سیار فوریت های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در این روز ها باید در مناطق پرتردد شهر، جانمایی شوند.

وی از شهرداری ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خواست نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس ها و مینی بوس ها در پایانه های مسافربری، اقدام کنند.

غراوی تاکید کرد: سازمان صدا و سیما، رسانه ها و روابط عمومی دستگاه های اجرایی، نسبت به اطلاع رسانی لازم، توصیه ها و جلب همکاری و مشارکت عمومی در خصوص پرهیز از اقدامات منجر به آلودگی هوا، رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفر های غیر ضروری و نظایر آن، اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران ادامه داد: استفاده از ماسک های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط آحاد مردم و به ویژه گروه های حساس (کودکان، افراد سالمند، بیماران قلبی و تنفسی، زنان باردار) شاغلین پلیس راهور و شهرداری ها بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند، ضرورت دارد.

غراوی از شرکت گاز استان، خواست تا نسبت به تداوم تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه ها و سایر واحد های متصل به شبکه گاز رسانی که فعالیت آن ها در این شرایط ضروری است، اقدام نماید.

وی همچنین ضمن تاکید بر اطلاع رسانی لازم در این خصوص از طریق فرمانداری ها در حوزه استحفاظی شهرستان ها، گفت: شهرداری ها و بخشداری های استان و شهرداری های مناطق 22 گانه تهران، جهت جلوگیری از پسماند سوزی و سوزاندن شاخ و برگ درختان در محدوده و حریم شهر ها و خارج از حریم شهرها، نظارت ویژه اعمال نمایند.

این مصوبات از روز چهارشبه تا پنجشنبه هفته جاری برای کلیه شهرستان های استان به استثنای شهرستان فیروزکوه لازم الاجرا بوده و اداره کل حفاظت محیط زیست استان، موظف گردید نسبت به تشدید نظارت بر فعالیت واحد های آلاینده و همچنین سوخت مصرفی نیروگاه ها و واحد های تولیدی و صنعتی، اقدام کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ممنوعیت فعالیت ورزشی در مدارس" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ممنوعیت فعالیت ورزشی در مدارس"، کلیک کنید.