مهندس گوگل به سرقت اسرار تراشه هوش مصنوعی این شرکت برای چین متهم شد

به گزترش خبرگزاری نادیاتور، «لینوی دینگ»، مهندس چینی گوگل به سرقت اسرار تجاری مربوط به نرم افزار و سخت افزار تراشه هوش مصنوعی این شرکت متهم شده است. طبق اعلام معاون دادستان کل، دینگ بیش از 500 فایل محرمانه حاوی اسرار تجاری هوش مصنوعی را از گوگل سرقت کرده و برای شرکت های مستقر در چین که به دنبال برتری در زمینه هوش مصنوعی هستند، ارسال کرده است.

براساس گزرش مجله نادیاتور، براساس گزارش ورج، بخش زیادی از داده ها سرقت شده درباره تراشه های واحد پردازش تنسور (TPU) گوگل بوده است. تراشه های TPU گوگل بسیاری از وظایف مربوط به هوش مصنوعی آن را تامین می کنند و همراه با پردازنده های گرافیکی انویدیا، می توانند مدل هایی مانند Gemini را آموزش دهند و اجرا کنند.

مهندس گوگل به سرقت اسرار تراشه هوش مصنوعی این شرکت برای چین متهم شد

طراحی های نرم افزاری موردنیاز برای تراشه های V4 و V6، مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری GPUهای مورداستفاده در مراکز داده گوگل و طراحی های مربوط به بارهای کاری یادگیری ماشینی گوگل در مراکز داده آن، از جمله فایل های سرقت شده هستند.

سرقت اسراری تجاری گوگل برای پیشرفت چین

به گفته هییت منصفه دادگاه، دینگ این فایل ها را بین ماه می سال 2022 تا می سال 2023 به یک حساب شخصی Google Cloud منتقل کرده است. ظاهراً او این کار را با کپی کرده داده ها به برنامه Apple Notes مک بوک خود انجام داده است و سپس آن ها را از طریق Apple Notes به PDF تبدیل کرده تا توسط سیستم های گوگل شناسایی نشود.

مهندس گوگل به سرقت اسرار تراشه هوش مصنوعی این شرکت برای چین متهم شد

همچنین ظاهراً کمتر از یک ماه پس از شروع سرقت این فایل ها، یک شرکت چینی یادگیری ماشینی به نام Rongshu به او پیشنهاد داده تا به عنوان مدیر ارشد فناوری اطلاعات مشغول به کار شود. همچنین دینگ در حالی که در گوگل مشغول به کار بوده، یک استارتاپ با نام Zhisuan در چین تاسیس کرده است. او در دسامبر 2023 از گوگل استعفا کرده است.

دینگ در مجموع به چهار فقره سرقت اسرار تجاری متهم شده است، بنابراین در صورت مجرم شناخته شدن با حداکثر ده سال زندان و جریمه 250000 دلاری برای هر اتهام مواجه خواهد شد.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مهندس گوگل به سرقت اسرار تراشه هوش مصنوعی این شرکت برای چین متهم شد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مهندس گوگل به سرقت اسرار تراشه هوش مصنوعی این شرکت برای چین متهم شد"، کلیک کنید.