موسسه سیپری: اسرائیل در حال نوسازی تاسیسات اتمی اصلی خود است

موسسه سیپری: اسرائیل در حال نوسازی تاسیسات اتمی اصلی خود است

انستیتوی بین‌المللی پژوهش‌های صلاح استکهلم (سیپری) در گزارش سالانه خود اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در حال نوسازی تاسیسات هسته‌ای اصلی خود در دیمونا است.

به گزارش نادیاتور، طبق ارزیابی سالانه موسسه تحقیقات صلح سیپری که دوشنبه گذشته منتشر شد، رژیم صهیونیستی در حال ارتقای تاسیسات هسته‌ای اصلی خود در شمال صحرای نقب است.

خبرگزاری صهیونیستی «جوییش نیوز سیندیکت» در این باره گزارش داد: در گزارش سالانه این موسسه آمده است، اسراییل که به طور علنی در اختیار داشتن تسلیحات اتمی را تایید نمی‌کند، در حال مدرن‌سازی زرادخانه اتمی و ارتقای تاسیسات رآکتور تولید پلوتونیوم خود در دیمونا است.

در گزارش این موسسه بین‌المللی همچنین مطرح شد: این ارتقا بخشی از رویه کلی بود که در آن تمام 9 دولت دارای تسلیحات هسته‌ای به به‌روز رسانی زرادخانه‌های خود ادامه داده و چند مورد نیز سامانه‌های تسلیحاتی هسته‌ای جدید یا دارای قابلیت هسته‌ای شدن را در سال ۲۰۲۳ به کار گرفته‌اند.

طبق این گزارش، «تعداد و نوع تسلیحات اتمی در دست ساخت با عمیق‌تر شدن اتکای دولت‌ها به بازدارندگی هسته‌ای افزایش یافته است.»

پایان خبر نادیاتور

موسسه سیپری: اسرائیل در حال نوسازی تاسیسات اتمی اصلی خود است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "موسسه سیپری: اسرائیل در حال نوسازی تاسیسات اتمی اصلی خود است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "موسسه سیپری: اسرائیل در حال نوسازی تاسیسات اتمی اصلی خود است"، کلیک کنید.