نوآوری در سلامت زنان سودآور است؟

نوآوری در سلامت زنان سودآور است؟

نادیاتور/خراسان رضوی زنان بیشتر از مردان عمر خود را با سلامت ضعیف می گذرانند، در نتیجه هر سال 75 میلیون سال از زندگی زنان از بین می رود و پرداختن به این شکاف می تواند یک تریلیون دلار سود اقتصادی جهانی تا سال 2040 به همراه داشته باشد که بیشتر این پتانسیل از سوی زنان در سن کار حاصل می شود.

به نقل از ویفروم، این یافته های گزارش جدید مجمع جهانی اقتصاد و مک کینزی است که شکاف سلامت زنان را کاهش می دهد و فرصت یک تریلیون دلاری برای بهبود زندگی و اقتصاد فراهم کرده است.

در پاسخ به یافته های این گزارش، مجمع جهانی اقتصاد «اتحاد جهانی برای سلامت زنان» را ارایه کرده است تا شکاف سلامت زنان را پر کند. هدف این اتحاد نه تنها بهبود زندگی میلیاردها نفر است، بلکه بر اساس شواهدی مبنی بر اینکه سلامت بهتر با رفاه اقتصادی مرتبط است، به جوامع و اقتصادها به عنوان یک کل نیز سود می رساند. تا به امروز، 42 سازمان به اتحاد جدید ملحق شده اند و 55 میلیون دلار برای بهبود سلامت زنان تعهد شده است.

برخی از نوآوری هایی که تاثیر تغییر سلامت زنان را نشان می دهد در ذیل آمده است که تحقیقات می تواند با آگاهی و بودجه بیشتر، به کاهش شکاف کمک کند.

واکسن HPV

سرطان دهانه رحم، چهارمین سرطان شایع در زنان سراسر جهان است. بر اساس داده های سازمان بهداشت جهانی (WHO)، بیش از 600 هزار مورد جدید و 342 هزار مرگ در سال 2020 ثبت شده است. از هر 10 مورد این مرگ ها حدود 9 مورد در کشورهای با درآمد کم و متوسط اتفاق افتاده است.

سازمان بهداشت جهانی می گوید که علت اکثر سرطان های دهانه رحم، عفونت مکرر با ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) است که یک بیماری مقاربتی دسته بندی می شود. یکی از راه های موثر برای پیشگیری از عفونت  و سرطان دهانه رحم و سایر سرطان های مرتبط با HPV  واکسیناسیون بین سنین 9 تا 14 سالگی است. اگر هر زن و یا دختر واکسن را تزریق کند سالانه از 350 هزار مرگ جلوگیری خواهد شد.

راه حل های تنظیم خانواده

بر اساس نتایج تحقیق اخیر، میزان حاملگی های ناخواسته در جهان طی 30 سال گذشته کاهش یافته است. با این حال، تغییرات زیادی در این کاهش وجود دارد و برخی از بزرگترین اختلافات بین بارداری برنامه ریزی شده و برنامه ریزی نشده در کشورهای در حال توسعه اتفاق می افتد.

پد پلاستیکی برای تشخیص از دست دادن خون پس از زایمان

آمار شگفت انگیز دیگری که وضعیت سلامت زنان را نشان می دهد این است که سالانه 70 هزار مادر جدید پس از زایمان خونریزی می کنند و از بین می روند. سازمان بهداشت جهانی اظهار کرد که خونریزی پس از زایمان عامل اصلی مرگ ومیر مادران در سراسر جهان است.

یک کارآزمایی بالینی با ترکیب پرده پلاستیکی با مجموعه ای از مداخلات خونریزی پس از زایمان توصیه شده توسط سازمان بهداشت جهانی در چهار کشور آفریقایی منجر به کاهش 60 درصدی در میزان خونریزی شدید زنان شد.

اقدامات ساده ای مانند موارد فوق در میان بسیاری می تواند منافع زیادی برای جامعه در بر داشته باشد، محققان عنوان کردند که به ازای هر دلاری که برای سلامت زنان سرمایه گذاری می کنید، در واقع سه دلار آن بازگشت به جامعه است. این تنها سرمایه گذاری در سلامت زنان نیست، بلکه سرمایه گذاری بسیار هوشمندانه ای برای جامعه است. وقتی زنان سالم باشند، جوامع نیز سالم هستند.

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نوآوری در سلامت زنان سودآور است؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نوآوری در سلامت زنان سودآور است؟"، کلیک کنید.