نوسازی و بازسازی و احیای صنایع شهرک های صنعتی کشور در سال آینده

نوسازی و بازسازی و احیای صنایع شهرک های صنعتی کشور در سال آینده

نادیاتور/تهران معاون وزیر صمت، رییس هییت مدیره و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: یکی از مهم ترین برنامه های سال آتی در شهرک های صنعتی کشور، نوسازی و بازسازی واحدهای تولیدی، هم زمان با احیای آن ها است.

فرشاد مقیمی روز دوشنبه، 21 اسفند 1402 در جریان بازدید از واحدهای شهرک های صنعتی چرمشهر و سالاریه در جمع خبرنگاران گفت: با نوسازی و بازسازی واحدهای تولیدی، هم زمان با احیای آن ها، دو چالش اساسی کشور که مصرف بالای انرژی و افزایش آلایندگی است، برطرف شده و واحدهای تولیدی می توانند محصولات رقابت پذیری را تولید و امکان صادرات را فراهم کنند.

وی بیان کرد: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تا کنون، با پیگیری های صورت گرفته، چهار هزار و 100 واحد صنعتی غیرفعال در کل کشور فعال شده و به چرخه تولید بازگشته اند که از این تعداد، یک هزار و 440 واحد مربوط به سال 1402 هستند.

رییس هییت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، افزود: یکی از برنامه های مهم دولت سیزدهم، احیای واحدهای صنعتی غیرفعال مستقر در شهرک های صنعتی کوچک است، چون با شرایط فعلی کشور، با30 درصد از منابع موردنیاز ایجاد واحدهای جدید، می توان صنایع غیرفعال را مجدداً فعال کرد.

وی اظهار کرد: واحدهای تولیدی به سرمایه ثابت و سرمایه در گردش نیاز دارند که بخشی از این نیاز را می توان با ابزارهایی از جمله تشویق سرمایه گذاران برای ورود به حوزه نوسازی، بازسازی و احیای واحدهای غیرفعال تامین کرد تا به این شیوه، ضمن تامین سرمایه مورد نیاز، سرمایه گذاران نیز منتفع شوند.

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نوسازی و بازسازی و احیای صنایع شهرک های صنعتی کشور در سال آینده" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نوسازی و بازسازی و احیای صنایع شهرک های صنعتی کشور در سال آینده"، کلیک کنید.