نیکی هیلی از رقابت جمهوری خواهان آمریکا کنار می کشد؟

نیکی هیلی از رقابت جمهوری خواهان آمریکا کنار می کشد؟

به گزارش نادیاتور، منابع مطلع از برنامه های نیکی هیلی به روزنامه وال استریت ژورنال گفتند او که سابقا فرماندار کارولینای جنوبی بوده، قصد دارد انصراف خود را از ادامه کمپین ریاست جمهوری ایالات متحده اعلام کند.

هیلی که در دولت سابق ترامپ، نماینده آمریکا در سازمان ملل بود، سه شنبه در رقابت مقدماتی در 15 ایالت متحمل شکست سنگینی شد و تنها آرای یک ایالت را به دست آورد.

به گزارش سبی بی اس نیوز، هیلی قصد دارد حدود ساعت 10:00 به وقت شرقی (15:00 به وقت گرینویچ) سخنرانی کرده و اعلام کند که می خواهد کمپین ریاست جمهوری خود را به حالت تعلیق درآورد.

ترامپ در 14 انتخابات مقدماتی از 15 رقابت مقدماتی جمهوری خواهان در روز سه شنبه پیروز شد.

به گزارش نادیاتور، شبکه ان بی سی نیوز اعلام کرد ترامپ رای 995 هیات نمایندگی را به دست آورده، در حالی که نیکی هیلی، رقیب او که سابقا سفیر آمریکا در سازمان ملل بود، به رای 89 هیات نمایندگی دست یافت. ترامپ برای تضمین نامزدی جمهوری خواهان به رای 1215 هیات نمایندگی نیاز دارد.

با مشخص شدن نتایج رای گیری های روز سه شنبه، بایدن و ترامپ در واقع یک گام به رقابت با یکدیگر در نوامبر نزدیک تر شدند.

بایدن 1497 رای هیات نمایندگی از 1968 رای که لازم دارد، به دست آورد. از طرف دموکرات ها، جو بایدن در 15 ایالت برنده رای گیری شد، اما در قلمرو ساموآی آمریکا شکست خورد. بایدن در آلاباما، آرکانزاس، کالیفرنیا، کلرادو، آیووا، مین، ماساچوست، مینه سوتا، کارولینای شمالی، اوکلاهما، تنسی، تگزاس، یوتا، ورمونت و ویرجینیا مدعی پیروزی قاطع شد.

برای جمهوری خواهان، دونالد ترامپ در همه ایالت هایی که شاهد رقابت مقدماتی بودند پیروز شد، به جز ورمونت که آن را به نیکی هیلی واگذار کرد و شکست خورد. ترامپ در آلاباما، آلاسکا، آرکانزاس، کالیفرنیا، کلرادو، مین، ماساچوست، مینه سوتا، کارولینای شمالی، اوکلاهاما، تنسی، تگزاس، یوتا و ویرجینیا به پیروزی های بزرگی دست یافت.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیکی هیلی از رقابت جمهوری خواهان آمریکا کنار می کشد؟" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیکی هیلی از رقابت جمهوری خواهان آمریکا کنار می کشد؟"، کلیک کنید.