هشدار نسبت به وقوع توفان لحظه ای در تهران

هشدار نسبت به وقوع توفان لحظه ای در تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی، نسبت به احتمال وقوع توفان لحظه ای در این استان هشدار داد.

به گزارش نادیاتور، حامد یزدی نادیاتور با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای استان تهران گفت: بر اساس این هشدار، وزش باد خیلی شدید و احتمال وقوع توفان لحظه ای از فردا جمعه 28 اردیبهشت ماه تا پایان روز یکشنبه 30 اردیبهشت ماه در مناطق مختلف استان تهران پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه طبق اعلام هواشناسی، مخاطره مذکور همراه با خیزش گرد و خاک برای همه مناطق استان تهران به ویژه نیمه جنوبی و غربی خواهد بود، گفت: این مخاطره کاهش کیفیت هوا و شعاع دید را به همراه خواهد داشت، لذا به همه مردم توصیه می کنیم با توجه به منطقه اثر مخاطره پیش بینی شده احتیاط های لازم را داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص عدم تردد در مجاورت ساختمان های نیمه کاره، تابلوهای مستقر در سطح شهر، تیرهای برق و کابل های فشار قوی هشدار داد و بر ضرورت عدم تجمع در محدوده و محل وقوع حوادث احتمالی، فاصله گرفتن از شیشه پنجره ها، عدم تردد در محدوده تراس و پشت بام ها نیز تاکید کرد.

وی افزود: موارد هشداری مذکور بخشی از توصیه های ایمنی در هنگام وقوع توفان است که شهروندان باید به آن توجه کنند، همچنین دوری از حصارها، دیوارها، تابلوهای تبلیغاتی، بنرها، داربست های فلزی و عدم توقف در این مکان ها نیز در هنگام وقوع توفان توصیه می شود.

یزدی نادیاتور با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال بارش پراکنده باران و گاهی رعد و برق در نیمه شمالی استان تهران نیز اشاره کرد و گفت: به شهروندان و کسانی که به واسطه شغل باید در مکان های مرتفع مانند دکل ها و داربست ها مستقر شوند توصیه اکید می شود از این اقدام خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص اجتناب از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک نیز هشدار داد و گفت: محافظت از پوشش گلخانه ها و نصب قیم برای نهال ها در دستور کار کشاورزان و باغداران باشد.

وی اداره کل مدیریت بحران استان تهران تمامی دستگاه های امدادی، خدماتی و انتظامی را با توجه به این مخاطره احتمالی به حالت آماده باش درآورده است.

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار نسبت به وقوع توفان لحظه ای در تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار نسبت به وقوع توفان لحظه ای در تهران"، کلیک کنید.