هند: آمریکا درباره توافق چابهار دیدگاه تنگ نظرانه نداشته باشد

هند: آمریکا درباره توافق چابهار دیدگاه تنگ نظرانه نداشته باشد

به گزارش نادیاتور، «سوبرهمانیام جایشانکار» (Subrahmanyam Jaishankar) وزیر امور خارجه هند امروز چهارشنبه در واکنش به هشدار آمریکا درباره تحریم های احتمالی مرتبط با بهره برداری از بندر چابهار تصریح کرد: توافق با ایران برای توسعه بندر چابهار به نفع همه خواهد بود.

وزیر امور خارجه هند در ادامه گفت که کشورش یک توافقنامه 10 ساله برای اداره بندر راهبردی در ایران امضا کرده و تاکید کرد که افراد باید نسبت به این پروژه به درستی بیاندیشند.

«سوبرهمانیام جایشانکار» در این خصوص ادامه داد: این پروژه به نفع کل منطقه خواهد بود و در واقع به نفع همه است.

به گزارش نادیاتور به نقل از نشنال نیوز، وی ادامه داد: نباید در این موضوع تنگ نظر بود و هند تلاش خواهد کرد که واشنگتن چشم انداز بهتری را در این توافق در نظر بگیرد. اگر به نگرش خود واشنگتن نسبت به بندر چابهار نگاه کنید، معترف بوده است که چابهار اهمیت زیادی دارد. ما روی این مساله کار خواهیم کرد.

به گزارش این رسانه، موضع گیری جایشانکار به دنبال هشدار ایالات متحده به دهلی نو مبنی بر اینکه این کشور به طور بالقوه با خطر تحریم ها علیه هر کسی که به معامله تجاری با تهران فکر می کند مواجه خواهد شد؛ انجام شده است.

گفتنی است که ودانت پاتل، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این باره گفته بود: هر نهاد یا هر کسی که به معامله تجاری با ایران فکر می کند، باید از خطر بالقوه احتمالی تحریم ها آگاه باشد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هند: آمریکا درباره توافق چابهار دیدگاه تنگ نظرانه نداشته باشد" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هند: آمریکا درباره توافق چابهار دیدگاه تنگ نظرانه نداشته باشد"، کلیک کنید.