واکنش ترامپ به حکم دیوان عالی آمریکا

واکنش ترامپ به حکم دیوان عالی آمریکا

به گزارش نادیاتور به نقل از هیل، دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا به صدور حکم دیوان عالی این کشور به سود وی در پرونده حذف شدن نامش از برگه های رای انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری 2024، واکنش نشان داد.

ترامپ در شبکه اجتماعی خود موسوم به «تروث سوشال» نوشت: پیروزی بزرگ برای آمریکا!!!

دیوان عالی آمریکا امروز (دوشنبه) به طور متفق القول حکم دادگاه عالی کلرادو مبنی بر رد صلاحیت ترامپ برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر را رد کرد.

به گزارش نادیاتور این تصمیم در آستانه سه شنبه بزرگ (روز انتخابات مقدماتی آمریکا) برای ترامپ و متحدانش، پیروزی حقوقی چشمگیری محسوب می شود.

براساس حکم دیوان عالی آمریکا، تصور دادگاه کلرادو درباره اینکه ایالت ها می توانند درباره صلاحیت یا عدم صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری تصمیم بگیرند، اشتباه است. براین اساس، کنگره و نه ایالت ها باید درباره اعمال متمم 14 قانون اساسی نظر بدهد و این حکم درباره تمام ایالت ها صدق می کند. این حکم نه تنها نام ترامپ را در برگه های رای کلرادو نگه می دارد، بلکه پایان پرونده های مشابه خواهد بود.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش ترامپ به حکم دیوان عالی آمریکا" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش ترامپ به حکم دیوان عالی آمریکا"، کلیک کنید.