وزرای تندرو در تهدید نتانیاهو: یا ادامه جنگ یا سرنگونی حکومت

وزرای تندرو در تهدید نتانیاهو: یا ادامه جنگ یا سرنگونی حکومت

درپی اظهارات جمعه شب رییس جمهور آمریکا درباره پیشنهاد جدید به جنبش حماس، وزرای تندرو کابینه رژیم صهیونیستی بار دیگر نخست وزیر این رژیم را تهدید به سرنگونی در صورت موافقت با توافق تبادل اسرا کردند.

به گزارش نادیاتور، «بتسلییل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در این باره گفت: با نخست وزیر صحبت کرده ام و به او اعلام کردم بخشی از کابینه ای نخواهم بود که با خطوط کلی پیشنهاد موافقت کند و جنگ بدون نابودی حماس و آزادی گروگان ها (اسرای صهیونیست در غزه) پایان یابد.

طبق گزارش خبرگزاری سما، اسموتریچ با تکرار اهداف متوهمانه مقامات رژیم صهیونیستی از جنگ، افزود: پیش از نابودی حماس با توقف جنگ موافقت نخواهیم کرد و ما خواستار ادامه جنگ تا تحقق این هدف و همچنین آزادی افراد ربوده شده و همچنین خلق یک واقعیت امنیتی جدید در نوار غزه و لبنان هستیم.

«ایتامار بن گویر» وزیر تندروی امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز تهدید به انحلال کابینه بنیامین نتانیاهو کرد و گفت: این معامله با جزییاتی که امروز منتشر شد به معنای پایان جنگ و کنار گذاشتن هدف نابودی حماس است و این یک تهدید امنیتی برای اسراییل و نشان دهنده شکست مطلق است.

وی ادامه داد: ما اجازه نخواهیم داد که جنگ بدون حذف کامل حماس به پایان برسد، اگر نخست وزیر با شرایطی که امروز منتشر شد، توافق غیرقانونی را اجرا کند که به معنای پایان جنگ و کنار گذاشتن شکست حماس است، حزب ما کابینه را منحل خواهد کرد.

در همین راستا، «یاییر لاپید» رییس جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی اظهار کرد: تهدیدهای بن گویر و اسموتریچ به سرنگونی کابینه، سهل انگاری نسبت به امنیت اسراییل، گروگان ها و ساکنان شمال و جنوب است.

وی گفت: این بدترین و فاسدترین کابینه در تاریخ اسراییل است.

این اظهارات پس از آن بیان شد که رییس جمهور آمریکا جمعه شب گفت رژیم صهیونیستی یک پیشنهاد جدید برای برقراری آتش بس و تبادل اسرا ارایه کرده و در صورت حصول توافق بر سر این طرح جدید، آمریکا پایبندی تل آویو به مفاد این طرح را تضمین خواهد کرد.

بایدن گفت: «اسراییل یک پیشنهاد جامع ارایه داده است. این یک نقشه راه است که به آتش بس پایدار و آزادی تمام اسرا منجر خواهد شد. این پیشنهاد از طریق قطر به حماس تحویل داده شده است.»

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزرای تندرو در تهدید نتانیاهو: یا ادامه جنگ یا سرنگونی حکومت" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزرای تندرو در تهدید نتانیاهو: یا ادامه جنگ یا سرنگونی حکومت"، کلیک کنید.