وزیر خارجه نروژ: از شنیدن خبر درگذشت رییسی و امیرعبداللهیان شوکه شدم/ پیام تسلیت وزیر خارجه سوییس

وزیر خارجه نروژ: از شنیدن خبر درگذشت رییسی و امیرعبداللهیان شوکه شدم/ پیام تسلیت وزیر خارجه سوییس

به گزارش نادیاتور، اسپن بارت ایده، وزیر خارجه نروژ در این پیام نوشت: از شنیدن خبر درگذشت ابراهیم رییسی رییس جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه شوکه شدم. به خانواده های همه جانباختگان حادثه سقوط هلی کوپتر تسلیت می گویم.

آیت الله سید ابراهیم رییسی، خادم الرضا(ع) و هشتمین رییس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه 30 اردیبهشت در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام ریوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

وزیر امور خارجه سوییس درگذشت همتای ایرانی خود و رییس جمهور ایران را در یک سانحه سقوط بالگرد تسلیت گفت.

به گزارش نادیاتور، «ایگناتزیو کاسیس» وزیر امور خارجه سوییس در واکنش به شهادت آیت الله «سیدابراهیم رییسی» رییس جمهور و «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران در سانحه سقوط بالگرد حامل آن ها در پیامی در صفحه شخصی کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: در پی سانحه بالگردی که جان رییس جمهور رییسی و همتایم وزیر امور خارجه امیرعبداللهیان و هیات همراه آن ها را گرفت، به خانواده قربانیان و شهروندان ایرانی متاثر از آن تسلیت می گویم.

رییس جمهور ایران، روز یک شنبه، برای افتتاح سد مرزی «قیزقلعه سی» به استان آذربایجان شرقی سفر کرده بود و بالگرد حامل او در مسیر بازگشت به تبریز در « جنگل دیزمار» در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد. در پی این حادثه، رییس جمهور، وزیر خارجه ایران به شهادت رسیدند.

310310

وزیر خارجه نروژ: از شنیدن خبر درگذشت رییسی و امیرعبداللهیان شوکه شدم/ پیام تسلیت وزیر خارجه سوییس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر خارجه نروژ: از شنیدن خبر درگذشت رییسی و امیرعبداللهیان شوکه شدم/ پیام تسلیت وزیر خارجه سوییس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر خارجه نروژ: از شنیدن خبر درگذشت رییسی و امیرعبداللهیان شوکه شدم/ پیام تسلیت وزیر خارجه سوییس"، کلیک کنید.