پایان نشست اردن با محکومیت قتل و کوچاندن مردم غزه

نشست بین المللی اردن درباره وضعیت انسانی غزه با محکوم کردن قتل و کوچاندن مردم غزه به کار خود پایان داد.

به گزارش نادیاتور، نشست بین المللی اردن درباره وضعیت انسانی نوار غزه سه شنبه با هماهنگی اردن، مصر و سازمان ملل و با مشارکت رهبران کشورها و نخست وزیران و سازمان های بین المللی و بشردوستانه در منطقه بحر المیت برگزار شد.

طبق گزارش الجزیره، در این نشست درباره راه های تقویت حمایت جامعه بین المللی از تلاش ها برای تسریع ورود کمک های بشردوستانه به غزه و مقابله با فاجعه انسانی در این منطقه صحبت شد.

روسای این نشست در پایان فعالیت های آن بیانیه ای را صادر و عملیات قتل و هدف قرار دادن غیرنظامیان در غزه را محکوم کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی اردن (پترا) این نشست با ریاست مشترک «عبدالله دوم» پادشاه اردن، «عبدالفتاح السیسی» رییس جمهور مصر و «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل و با حضور نمایندگان 75 کشور و روسای سازمان های بشردوستانه و امدادگر بین المللی برگزار شد.

پایان نشست اردن با محکومیت قتل و کوچاندن مردم غزه
نشست اردن درباره غزه

پادشاه اردن، رییس جمهور مصر و گوترش در پایان این نشست در بیانیه ای نسبت به تلفات بی سابقه غیرنظامیان در غزه و فاجعه انسانی و هدف قرار دادن غیرنظامیان و زیرساخت غیرنظامی و ادامه ممانعت از ورود کمک های بشردوستانه به غزه ابراز نگرانی کردند.

آنها عملیات قتل و هدف قرار دادن غیرنظامیان را که نقض قوانین بشردوستانه بین المللی است و همچنین حملات علیه کارمندان سازمان ملل و امدادگران از جمله بیش از 250 حمله به مدارس آژانس امدادرسانی به آوارگان فلسطینی (آنروا) و کشته شدن 193 تن از کارمندان آنروا را محکوم کردند.

روسای این نشست پیامدهای جنگ در غزه از جمله عملیات مستمر در رفح و حملات علیه اردوگاه های آوارگان فلسطینی را محکوم کردند.

آنها در ادامه مخالفت خود را با کوچاندن اجباری غیرنظامیان فلسطینی اعلام کردند.

روسای این نشست بر اهمیت میانجی گری قطر، مصر و آمریکا برای رسیدن به توافق آتش بس دایمی در غزه و آزادی اسرا و تضمین ورود کمک های بشردوستانه تاکید کردند.

آنها به نقش مهم تمام سازمان های بشردوستانه وابسته به سازمان ملل و امدادگران در غزه اذعان و بر نقش مهم آنروا به ویژه در زمینه فراهم کردن کمک ها و خدمات حیاتی برای آوارگان فلسطینی تاکید کردند.

روسای این نشست تاکید کردند نوار غزه بخشی جدایی ناپذیر از سرزمین اشغالی فلسطین است.

آنها بر اهمیت پایان اشغال و تحقق صلح عادلانه و دایم و فراگیر در منطقه و تحقق آرمان های ملت فلسطین درباره تشکیل کشور مستقل تاکید کردند.

روسای این نشست از وخامت وضعیت کرانه باختری از جمله قدس شرقی ابراز نگرانی و تمام اقدامات یک جانبه از جمله فعالیت های شهرکسازی را که راه حل 2 دولت را از بین می برد، محکوم کردند.

آنها خواهان توقف فوری و دایم جنگ در غزه و آزادی فوری و غیر مشروط تمام اسرا و پایان عملیات در رفح و اجرای تدابیر موقت صادر شده توسط دیوان بین المللی دادگستری و تضمین احترام کامل به قوانین بشردوستانه بین المللی به ویژه حمایت از غیرنظامیان و زیرساخت غیرنظامی و کارکنان سازمان ملل شدند.

روسای این نشست بین المللی خواهان تسهیل و رساندن فوری کمک های بشردوستانه به غزه و حل مسایلی از جمله آموزش، بهداشت، پناهگاه، تغذیه، آب، برق، خدمات لجستیکی و ارتباطات در غزه شدند.

روسای این نشست بر لزوم افزایش تلاش های دیپلماتیک برای پایان اشغالگری در اراضی فلسطین و آغاز یک روند معتبر برای اجرای راه حل 2 دولت با هدف تشکیل کشور مستقل فلسطین و لغو تمام تحریم ها و مجازات ها علیه فلسطینی ها و اقتصاد فلسطین تاکید کردند.

از سوی دیگر، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا کمک های جدیدی به ارزش 4.4 میلیون دلار را برای فلسطینی ها اعلام کرد.

نشست اردن بر لزوم توقف فوری جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و حمایت مالی پایدار از آژانس آنروا تاکید کرد.

در نتیجه حملات گسترده و جنایتکارانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفت اکتبر تاکنون ویرانی گسترده ای در این منطقه به بار آمده و منجر به آواره شدن و شهادت و زخمی شدن تعداد کثیری از مردم نوار غزه شده است.

سازمان ملل از چندین ماه پیش هشدار داده است که قحطی نوار غزه را تهدید می کند.

بعد از عملیات زمینی ارتش رژیم صهیونیستی در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه و کنترل بخش فلسطینی گذرگاه مرزی حیاتی رفح با مصر که بیشتر کمک ها از طریق آن وارد غزه می شد، کمک های انسانی به کندی وارد غزه می شود.

پایان خبر نادیاتور

پایان نشست اردن با محکومیت قتل و کوچاندن مردم غزه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پایان نشست اردن با محکومیت قتل و کوچاندن مردم غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پایان نشست اردن با محکومیت قتل و کوچاندن مردم غزه"، کلیک کنید.