پرده 50 میلیارد دلاری برای به تاخیر انداختن فاجعه

پرده 50 میلیارد دلاری برای به تاخیر انداختن فاجعه

به گزارش نادیاتور، در این پروژه، «جان مور»، یخ شناس و محقق مهندسی زمین دانشگاه لاپلند، پرده های غول پیکری به طول نزدیک به 100 کیلومتر را در زیر آب نصب خواهد کرد تا از رسیدن آب گرم دریا به یخچال ها و ذوب شدن آن ها جلوگیری کند.

به نقل از مجله نادیاتور، همان طور که اینسایدر در گزارش خود توضیح می دهد، هزینه موردنیاز برای انجام این آزمایش 50 میلیارد دلار برآورد شده است. یکی از مهم ترین یخچال های در معرض فروپاشی، یخچال طبیعی Thwaites است که از آن به عنوان «یخچال روز قیامت» یاد می شود. با گرم شدن اقیانوس ها، جریان های گرم به طور فزاینده ای باعث فرسایش Thwaites شده و آن را به فروپاشی کامل نزدیک تر می کنند.

مور و همکارانش در تلاش هستند تا متوجه شوند که آیا استفاده از پرده های غول پیکر در بستر دریای آموندسن باعث می شود تا فرایند ذوب کاهش پیدا کند یا خیر.

از دید تیوری، این پرده ها باعث مسدودشدن جریان های گرمی می شود که به سمت Thwaits در حرکت هستند تا ذوب شدن آن را متوقف کنند و به قفسه یخی آن این فرصت را بدهند تا ساختار خود را دوباره حفظ کنند.

پیام های ذوب شدن یخچال ها

براساس هشدار دانشمندان، اگر سطح آب دریاهای سراسر جهان به اندازه 2 فوت (0.6 متر) افزایش پیدا کند، جوامع ساحلی تاثیرات فاجعه باری را تجربه خواهند کرد. شهرهایی مانند نیویورک، میامی و نیواورلیان با سیل ویرانگر مواجه خواهند شد و در سرتاسر جهان، خانه و معیشت حدود 97 میلیون نفر به خطر می افتد.

در حال حاضر Thwaites مانع رسیدن آب های گرم به سایر یخچال ها می شود. با این حال، سقوط آن می تواند سطح دریاها را به اندازه 3 متر دیگر افزایش دهد. دانشمندان همچنین هشدار داده اند که از سال 2000 تاکنون، این یخچال بیش از 1000 میلیارد تن یخ از دست داده است. به همین دلیل مهندسین زمین در حال ابداع فناوری هایی مانند پرده های زیر آب هستند که می توانند ذوب یخ ها را آهسته کنند.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرده 50 میلیارد دلاری برای به تاخیر انداختن فاجعه" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرده 50 میلیارد دلاری برای به تاخیر انداختن فاجعه"، کلیک کنید.