پنتاگون از امضای توافق جدید بین اسراییل و آمریکا خبر داد

پنتاگون از امضای توافق جدید بین اسراییل و آمریکا خبر داد

به گزارش نادیاتور وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه ای اعلام کرد: «اسراییل توافقی را با آمریکا به منظور سومین اسکادران جنگنده اف-35 امضا کرده است.»

به نقل از نادیاتور در ادامه این بیانیه همچنین آمده است این خرید به ارزش سه میلیارد دلار است که هزینه آن با برنامه «بودجه مالی نظامی خارجی آمریکا» تامین می شود. این برنامه موسوم به اف ام اف (FMF) کمک های بلاعوض و وام هایی را به طرف های خارجی «دوست» برای تامین مالی خرید تسلیحات، تجهیزات دفاعی، خدمات و آموزش آمریکایی ارایه می کند.

تحویل این جنگنده ها به رژیم صهیونیستی در 2028 آغاز می شود و هر سال سه تا پنج فروند از آنها به این رژیم تحویل داده خواهد شد.

وزارت دفاع آمریکا همچنین ادامه داد: «با تکمیل ارسال این جنگنده ها، نیروی هوایی اسراییل یگان جنگنده های خود را به 75 فروند از این جنگنده های رادارگریز پیشرفته گسترش خواهد داد.»

آوریل گذشته، جو بایدن، رییس جمهور آمریکا توافق 26.4 میلیارد دلاری برای رژیم صهیونیستی را که شامل 14 میلیارد دلار کمک نظامی می شود، امضا کرد.

مخالفان جنگ غزه، کمک های نظامی آمریکا به رژیم صهیونیستی را تلاشی برای طولانی کردن جنگ در این منطقه تحت محاصره می دانند.

رژیم صهیونیستی به حملات وحشیانه خود علیه نوار غزه از زمان عملیات طوفان الاقصی در اکتبر گذشته میلادی و در حالی ادامه می دهد که شورای امنیت سازمان ملل در قطعنامه خود خواستار آتش بس فوری در این منطقه شده است.

بر اساس اعلام مقام های محلی بهداشتی در فلسطین، بیش از 36 هزار و 500 فلسطینی از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند که بیشتر آنها زنان و کودکان هستند. همچنین 83 هزار نفر هم زخمی شده اند.

در این میان رژیم صهیونیستی در دیوان بین المللی دادگستری نیز به نسل کشی در غزه متهم شده و این دادگاه، از تل آویو خواسته تا عملیات را در رفح واقع در جنوبی ترین نقطه غزه فورا متوقف کند. از زمان آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر، آمریکا به عنوان بزرگ ترین تامین کننده مالی و تسلیحاتی رژیم صهیونیستی باقی مانده است.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پنتاگون از امضای توافق جدید بین اسراییل و آمریکا خبر داد" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پنتاگون از امضای توافق جدید بین اسراییل و آمریکا خبر داد"، کلیک کنید.