پیشرفت جهانی در امید به زندگی

پیشرفت جهانی در امید به زندگی

نادیاتور/خراسان رضوی پیش بینی می شود امید به زندگی در جهان تا سال 2050 تا 5 سال افزایش یابد.

به نقل از ارث، نتایج تحقیق اخیر مطالعه معتبر جهانی بار بیماری (GBD) روندی دلگرم کننده را نشان می دهد که انتظار می رود علی رغم چالش های مختلف جهانی، امید به زندگی در جهان تا سال 2050 حدود 5 سال افزایش یابد.

بر اساس این تحقیق، امید به زندگی برای مردان از سال 2022 تا 2050 میلادی 4.9 سال و برای زنان 4.2 سال پیش بینی می شود.

این افزایش در امید به زندگی جهانی در مناطقی که در حال حاضر امید به زندگی کمتری دارند، بسیار قابل توجه است و نشان دهنده همگرایی بالقوه در نتایج سلامت در سراسر جهان است.

این مطالعه این تغییر مثبت را به ابتکارات موثر بهداشت عمومی نسبت می دهد که به طور قابل توجهی گسترش و تاثیر بیماری هایی مانند شرایط قلبی وعروقی و کووید- 19 را به همراه بیماری های واگیر، مادر، نوزادان و تغذیه کاهش داده است.

عواملی مانند چاقی، فشار خون بالا، رژیم های غذایی نامناسب و سیگار کشیدن، چالش های مهمی را برای سیستم های مراقبت های بهداشتی آینده ایجاد می کند.

همان طور که مردم بیشتر عمر می کنند، انتظار می رود سال هایی که در سلامت ضعیف سپری می کنند نیز افزایش یابد. با وجود افزایش پیش بینی شده امید به زندگی جهانی به 78.1 سال تا سال 2050، انتظار می رود امید به زندگی سالم تنها به 67.4 سال برسد که نشان دهنده افزایش 2.6 ساله است.

تجزیه وتحلیل جامع این مطالعه، امید به زندگی جهانی، امید به زندگی سالم، مرگ ومیر ناشی از علت خاص، سال های زندگی تعدیل شده با ناتوانی و موارد دیگر را در 204 کشور و منطقه از سال 2022 تا 2050 پوشش می دهد.

نتایج این تحقیق در نشریه The Lancet منتشر شده است.

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیشرفت جهانی در امید به زندگی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیشرفت جهانی در امید به زندگی"، کلیک کنید.