پیش بینی توزیع 150 هزار تن جو مدت دار در جامعه عشایر – خبرگزاری نادیاتور | اخبار ایران و جهان

پیش بینی توزیع 150 هزار تن جو مدت دار در جامعه عشایر - خبرگزاری نادیاتور | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری نادیاتور، فضل خرم، مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عشایری دامداران متحرک ایرانیان گفت: با حمایت شرکت پشتیبانی امور دام کشور و در راستای حمایت از تولیدکنندگان در نیمه دوم سال گذشته بیش از 110 هزار تن جو مدت دار در قالب کشاورزی قراردادی در اختیار عشایر قرار داده شد.

وی با تاکید بر اینکه 23 هزار خانوار عشایری از این اقدام بهره مند شدند، افزود: این امر باعث حفظ ذخایر ژنتیک جامعه عشایری شده به طوری که عشایر دام خود را نگهداری و از عرضه بخشی از دام مولد که به دلیل کمبود به ناچار عرضه می کردند جلوگیری به عمل آمده و موجب افزایش تولید گوشت گرم در نتیجه نگهداری و زایش دام ها فراهم شد.

خرم با اشاره به اینکه با هماهنگی های به عمل آمده با شرکت پشتیبانی امور دام کشور برای نیمه دوم سال جاری میزان 150 هزار تن جو به ازای هر راس 100 کیلو گرم (برای 1.5 میلیون راس دام) به صورت مدت دار در نظر گرفته شده است، گفت: این امر منوط به اخذ مجوز از وزارت جهاد کشاورزی است که در حال پیگیری آن هستیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی توزیع 150 هزار تن جو مدت دار در جامعه عشایر – خبرگزاری نادیاتور | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی توزیع 150 هزار تن جو مدت دار در جامعه عشایر – خبرگزاری نادیاتور | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.