پیگیری جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه از سوی هلال احمر/ برگزاری کنگره بین المللی حقوق بشر

پیگیری جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه از سوی هلال احمر/ برگزاری کنگره بین المللی حقوق بشر

رییس جمعیت هلال احمر کشورمان از برگزاری کنگره اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در نقض حقوق بشر دوستانه در غزه در به میزبانی این جمعیت خبر داد.

به گزارش نادیاتور، پیرحسین کولیوند در نشست خبری که ظهر امروز و در آستانه برگزاری کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در ساختمان صلح جمعیت هلال احمر برگزار شد، گفت: تاکنون و برابر آخرین آمارها 30 هزار و 50 نفر در غزه شهید و بیش از 72 هزار نفر نیز مجروح شده اند. همچنین حدود هشت هزار نفر از این مصدومان نیز از دریافت خدمات درمانی محروم هستند. وضعیتی که بسیار نگران کننده و نقص آشکار حقوق بشر است.

وی با بیان اینکه در غزه 34 هزار نوزاد تنها در همین پنج ماه گذشته متولد شده اند، گفت: مادران و نوزادان نیز شرایط سختی دارند، 65 هزار مادر باردار در غزه وجود دارند که نیازمند خدمات بهداشتی و درمانی هستند. از طرفی دیگر فقط 25 درصد از کمک هایی که برای مردم غزه جمع آوری شده و در بندر العریش قرار دارد وارد غزه شده است، روزانه تنها حدود 15 تا 20 کامیون حامل کمک های بشردوستانه وارد غزه می شود.

به گفته کولیوند، رژیم صهیونیستی اقداماتی زیادی را برای آوارگی و کوچ اجباری مردم غزه انجام داده و دامنه این اقدامات که در واقع اقدامی ضد حقوق بشر و جنایت جنگی محسوب می شود، تا جایی پیش رفته که معاون رییس جمهور آمریکا هم به آن اعتراض کرده است. جمعیت هلال احمر نیز پیگیر این جنایات جنگی است.

رییس جمعیت هلال احمر کشورمان با بیان اینکه زیر ساخت های اصلی غزه از سوی رژیم صهیونیستی مورد هدف قرار گرفته است، گفت: آمارها نشان می دهد که 79 درصد از شهدا و مصدومین زنان و کودکان هستند، مراکز بهداشتی، بیمارستان ها آمبولانس ها نیز مورد حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفته اند. در این شرایط جمعیت هلال احمر به عنوان رییس کمیته ملی حقوق بشر دوستانه اقدام به برگزاری کنگره اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در نقض حقوق بشر دوستانه در غزه کرده است. در این کنگره حقوقدانان داخلی و خارجی از 21 کشور جهان را مشارکت داده ایم. همچنین تاکنون 43 هزار نفر برای شرکت در این کنگره ثبت نام و هشت هزار 566 نفر از رشته های مرتبط در این کنگره شرکت کرده اند.

کولیوند با بیان اینکه 17 مقاله در پنج پنل تخصصی این کنگره ارایه می شود، گفت: این مقاله ها در مجله های علمی پژوهشی منتشر خواهند شد. در این کنگره 900 نفر به صورت حضوری و 106 نفر نیز مهمان خارجی شرکت خواهند کرد، چندین برابر این آمار نیز به شکل آنلاین و برخط در کنگره حضور خواهند داشت. همچنین مجمع جهانی دانشگاه های اسلامی هم در این نشست حضور دارند و بناست تا پنج نشست تخصصی را در این کنگره تشکیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه اظهار نظر حقوق دانان و حمایت آن ها از غزه ارزش زیادی دارد، گفت: این موارد در طول تاریخ هم ثبت خواهد شد و باعث اعمال فشار بیشتری بر رژیم صهیونیستی خواهد شد. ما در تلاشیم تا یک اجماع جهانی درباره جنایات رژیم صهیونیستی ایجاد کنیم. ما در نظر داریم که تمام مقالات پذیرش شده در این کنگره را به زبان های فارسی، عربی، انگلیسی ترجمه و چاپ کرده و در قالب کتابچه ای در اختیار جمعیت های ملی قرار دهیم.

رییس جمعیت هلال احمر کشورمان همچنین ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر آتش بس در غزه اعلام شود و مردم غزه بتوانند از حقوق اولیه انسانی و شهروندی خود بهره مند شوند. 

کولیوند درباره جمع آوری کمک های مردمی به غزه نیز گفت: این روند همچنان ادامه دارد و هلال احمر متولی تحویل کمک های مردمی به غزه است. ما با تمام توان تلاش می کنیم،هر آنچه که مردم آسیب دیده به آن نیاز دارند را تامین کنیم.

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیگیری جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه از سوی هلال احمر/ برگزاری کنگره بین المللی حقوق بشر" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیگیری جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه از سوی هلال احمر/ برگزاری کنگره بین المللی حقوق بشر"، کلیک کنید.