چین نخستین ماهواره پهن باند مدار متوسط را پرتاب کرد

چین نخستین ماهواره پهن باند مدار متوسط را پرتاب کرد

کشور چین نخستین ماهواره ارتباطی پهن باند مدار متوسط خود را پرتاب کرد و تصمیم دارد منظومه ماهواره ای در این مدار مستقر کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری نادیاتور به نقل از سی جی تی ان، چین یک موشک حامل لانگ مارچ را برای استقرار یک ماهواره جدید از مرکز پرتاب ماهواره «شیچانگ» (Xichang) در استان سیچوان در جنوب غربی چین به فضا پرتاب کرد.

این ماهواره که «اسمارت اسکای نت» (Smart SkyNet-1 0) نام دارد، اولین ماهواره ارتباطی چین در مدار متوسط زمین است.

این سایت نخستین ماموریت پرتاب خود را در سال 1984 انجام داد، به این معنی که چهل سال طول کشید تا به دویستمین ماموریت خود دست یابد.

در هشتم آوریل سال 1984، یک موشک حامل لانگ مارچ که حامل ماهواره ارتباطی آزمایشی دانگ فنگانگ بود، از سایت فضایی به سوی مدار پرتاب شد و ماهواره را با موفقیت در فضا مستقر کرد و نخستین ماموریت پرتاب را در این مکان به ثبت رساند.

سایت پرتاب از آن زمان به طور مداوم در صنعت هوافضای چین با چندین ماموریت پرتاب برجسته شامل موشک های حامل، ماهواره ها و سایر فضاپیماها، مانند چانگ ای 1، کاوشگر ماه و نخستین ماهواره بیدو مشارکت داشته است.

این ماموریت پانصدوبیست امین پرواز سری موشک های حامل لانگ مارچ را رقم زد.

ماهواره مذکور به منظور ارایه خدمات اینترنت پهن باند در مناطق دورافتاده و روستایی چین به کار می رود و 5 هزاز و800 کیلوگرم وزن دارد و با استفاده از فناوری های پیشرفته، توانایی انتقال پهنای باند بالا را داراست. هدف اصلی از اجرای این پروژه، ارایه خدمات ارتباطی به مناطقی است که قادر به دسترسی به اینترنت پهن باند نیستند.

 به گفته متخصصان چینی، ماهواره مذکور می تواند تا 20 سال به فعالیت خود ادامه دهد و به ادامه مستدام ارتباطات موثر در این مناطق کمک کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چین نخستین ماهواره پهن باند مدار متوسط را پرتاب کرد" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چین نخستین ماهواره پهن باند مدار متوسط را پرتاب کرد"، کلیک کنید.