کارشناسان سازمان ملل کشتار «النصیرات» را محکوم کردند

کارشناسان سازمان ملل کشتار «النصیرات» را محکوم کردند

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل استفاده نظامیان صهیونیست از کامیون های کمک رسان به عنوان پوششی برای کشتار «النصیرات» توسط رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

به گزارش نادیاتور، کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل کشتار اشغالگران در عملیات آزادسازی چهار اسیر صهیونیست در اردوگاه آوارگان «النصیرات» واقع در مرکز غزه را که طی آن 274 فلسطینی شهید و حدود 700 نفر زخمی شدند، محکوم کردند.

براساس گزارش عربی 21، طبق گفته نجات یافتگان خیابان های النصیرات مملو از اجساد شهدا و مجروحان از جمله کودکان و زنان بود که در خون می غلتیدند و کارشناسان اعلام کردند که دیوارها با بقایای انسانی پراکنده شده به دلیل انفجارهای متعدد و خانه های بمب گذاری شده پوشیده شده است.

شاهدان همچنین اعلام کردند با تخریب بخش بهداشت و درمان غزه، مجروحانی که به بیمارستان ها منتقل شدند مجبور بودند برای معالجات پزشکی در کف زمین منتظر بمانند.

کارشناسان هم گزارش دادند که حمله رژیم صهیونیستی به اردوگاه النصیرات از نظر خشونت بیش از حد و پیامدهای ویرانگر آن نفرت انگیز است. کارشناسان اقدام نیروهای رژیم صهیونیستی به مخفی شدن در یک کامیون حامل کمک های بشردوستانه که از اسکله ساخت آمریکا عبور می کرد، محکوم کردند.

آنها همچنین تاکید کردند استفاده از پوشش غیرنظامی برای انجام یک عملیات نظامی به منزله خیانت است و این امر طبق قوانین بشردوستانه بین المللی اکیدا ممنوع است و جنایت جنگی محسوب می شود. این روش ها، امدادگران و ارسال کمک های بشردوستانه مورد نیاز را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد و بیانگر سطح بی سابقه ای از وحشیگری در اقدامات نظامی رژیم صهیونیستی است.

این کارشناسان در ادامه تاکید کردند که تعداد قابل توجه شهدا نشان دهنده بی توجهی آشکار رژیم صهیونیستی به جان فلسطینیان است و به موجب قوانین بین المللی، باید جان تمامی غیرنظامیان ارزش یکسان داشته باشد و و هیچ جانی بیش از جان دیگری ارزش ندارد.

آنها همچنین اعلام کردند که رژیم صهیونیستی هشت ماه پیش، زمانی که اولین توافق آتش بس ارایه شد، این فرصت را داشت تا اسرا را بدون خونریزی بیشتر آزاد کند اما تل آویو به جای آن به طور سیستماتیک و هدفمند پیشنهادات آتش بس را رد کرد و ترجیح داد به حمله خود علیه غزه ادامه دهد که حتی منجر به کشته شدن اسرای صهیونیستی شد و در تمام این مدت مدعی شد که در عملیات نظامی برای نجات آنها شرکت می کند.

کارشناسان در ادامه گفتند استفاده از بهانه تلاش برای نجات اسرا جهت توجیه استفاده بیش از حد از زور، اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی را افشا می کند و نشان می دهد که آنها به سطح کاملا جدیدی رسیده اند.

آنها تاکید کردند عملیات نظامی در النصیرات یکی از فجیع ترین اقدامات در حمله ویرانگر رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین از هفتم اکتبر به شمار می آید و خشونت علیه فلسطینیان در کرانه باختری و قدس شرقی نیز همچنان ادامه دارد.

ارتش رژیم صهیونیستی شنبه گذشته مدعی شد چهار اسیر صهیونیست را از اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه آزاد کرده و این درحالی رخ داد که ارتش این رژیم مناطق مختلف النصیرات و اردوگاه آن در مرکز نوار غزه را هدف قرار داد و طبق گزارش منابع فلسطینی این جنایت منجر به شهادت 274 فلسطینی و مجروح شدن ده ها تن شده است.

«دنیل هاگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی پیشتر خطاب به خبرنگاران صراحتا گفت: «ما می دانیم که نمی توانیم عملیاتی را برای نجات همه انجام دهیم زیرا همیشه شرایطی وجود ندارد که امکان این را برای ما فراهم سازد.»

با وجود صدور قطعنامه ای از سوی شورای امنیت در تاکید بر لزوم توقف فوری جنگ غزه و نیز صدور دستوراتی از طرف دیوان بین المللی دادگستری برای متوقف کردن یورش به شهر رفح و اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از نسل کشی در این منطقه و نیز تلاش برای بهبود شرایط انسانی در غزه اما رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر سال گذشته همچنان به حملات خود علیه نوار غزه ادامه می دهد و تاکنون این حملات بیش از 121 هزار شهید و زخمی و حدود 10 هزار مفقودی بر جای گذاشته است.

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کارشناسان سازمان ملل کشتار «النصیرات» را محکوم کردند" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کارشناسان سازمان ملل کشتار «النصیرات» را محکوم کردند"، کلیک کنید.