کره شمالی باز هم به کره جنوبی بالون زباله فرستاد

کره شمالی باز هم به کره جنوبی بالون زباله فرستاد

به گزارش نادیاتور، کره جنوبی اعلام کرد چندین بالون حاوی زباله از سوی کره شمالی به این کشور ارسال شده و از شهروندان خواست در خانه بمانند.

به گزارش نادیاتور، ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی اعلام کرد کره شمالی باز هم بالن هایی حاوی زباله را به آسمان کره جنوبی روانه کرده است.

در این بیانیه آمده است: «شهروندان، مراقب سقوط اجسام از آسمان باشید و به بالن های سقوط کرده نزدیک نشوید. اگر بالنی پیدا کردید، به نزدیک ترین پلیس یا دپارتمان ارتش اطلاع دهید.»

خبرگزاری ریا نووستی گزارش داد شهردار سیول به شهروندان پایتخت کره جنوبی هشدار داد که اشیای ناشناسی در آسمان دیده شده است و احتمالاً بالن های ارسالی از کره شمالی هستند. از شهروندان کره جنوبی خواسته شده تاحدامکان در خانه بمانند و به بالن ها نزدیک نشوند.

در روز چهارشنبه خبرگزاری کیودو ژاپن گزارش داد کیسه های زباله متصل به بالون هایی که گفته می شود از کره شمالی ارسال شده در مناطق مرکزی سیول پیدا شده است و یکی از آنها بر روی پشت بام یک مجتمع دولتی فرود آمده است. در مجموع، به گفته رییس ستاد مشترک کره جنوبی، در آن روز بیش از 260 بالون با زباله در بالای سیول مشاهده شد.

کره شمالی پیش تر هشدار داده بود که در پاسخ به ارسال اعلامیه های ضد حکومت این کشور توسط شماری از سازمان های مردمی کره جنوبی، دست به تلافی خواهد زد.

ارسال پیام در مرز دو کره با استفاده از بالون به جنگ کره در دهه 1950 باز می گردد، اقدامی که تا زمان امضای قرارداد آتش بس در 1953 ادامه داشت و در مجموع 2.8 میلیارد برگه تبلیغاتی بین دو طرف مبادله شد. در آن زمان این نامه ها از سربازان طرف مقابل می خواست خود را تسلیم کرده و در امان باشند، اما این روزها این پیام ها بیشتر بر انتقاد از حکومت های طرف مقابل تمرکز دارند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کره شمالی باز هم به کره جنوبی بالون زباله فرستاد" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کره شمالی باز هم به کره جنوبی بالون زباله فرستاد"، کلیک کنید.