کوچ ایرانی ها از خرید ملک به بازار «تتر» / ارز ایرانی ها در ترکیه رسوب نمی شود؟

بررسی ظرفیت بازار رمزارز ها (7)

کوچ ایرانی ها از خرید ملک به بازار «تتر» ارز ایرانی ها در ترکیه رسوب نمی شود؟

یک پژوهشگر حوزه رمز ارز و بلاکچین گفت: اگر سرمایه های خرد تجار و افراد ایرانی در خارج از کشور به سوی «تتر» برود برای اقتصاد کشور بهتر است تا اینکه این سرمایه ها در مسکن رسوب کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری نادیاتور، چندی است که روایت هایی از رو آوردن ایرانی ها در ترکیه به خرید رمزارز «تتر» به گوش می رسد. این روایت ها می گویند که در حال حاضر سرمایه ایرانیان به دلیل شرایط خاص تورمی و بیکاری در این کشور به جای خرید مسکن به سوی خرید رمزارز معروف تتر مایل شده است و این اتفاق برای اقتصاد ما بهتر از رسوب سرمایه ایرانی ها در بازار مسکن ترکیه است.

در همین راستا عباس آشتیانی پژوهشگر حوزه رمز ارز و بلاکچین به خبرنگار نادیاتور گفت: خرید تتر فی النفسه مرز ندارد یعنی به زبان ساده تر فرقی ندارد که شما این رمزارز را در ترکیه خریداری می کنید یا ایران؛ چیزی که مهم است این موضوع است که با چه چیزی این کالا خریداری شده است.

وی ادامه داد: اگر این تتر به واسطه منابعی که در خارج از کشور است و امکان برگرداندن آن به کشور نیست، تهیه شده باشد، قطعا خرید تتر با آن ها اتفاق مثبتی از لحاظ تجاری و اقتصادی است. در حقیقیت این خرید به نوعی اموال و دارایی های خرد برخی افراد را که در خارج از کشور انباشت شده و امکان واردکردن آنها وجود ندارد و یا سخت است را به نوعی سیال میکند.

آشتیانی تصریح کرد: پس به هر حال این دارایی هایی که در مورد آن صحبت می کنیم به هر حال در خارج از کشور وجود داشته و امکان برگشت آن به کشور بسیار کم بوده است. اگر این اموال در آن کشور خارجی به جای رمزارزی مانند تتر تبدیل به ملک و مسکن شود طبیعی است که احتمال برگشت آنها به مراتب کمتر می شود.

وی اظهار کرد: پس اگر تتر از منشا دارایی های ارزی و یا املاک خرد تجار در خارج تهیه شود، این مفهوم را دارد که حالا سرمایه ما در خارج از کشور تبدیل به دارایی سیال تری شده است همین احتمال یک ارزش و یک امتیاز مثبت تلقی می شود. در نتیجه اگر این دارایی ها به اسکناس ارز و یا طلا و تتر تبدیل شود، احتمال برگشت آن به کشور بیشتر است..

آیا تتر یک ابزار دورزدن تحریم است؟

این پژوهشگر حوزه رمز ارز و بلاکچین گفت: قطعا موضوع سیال بودن و عدم امکان جلوگیری از مبادلات رمز ارز ها آن را به ابزاری مناسب برای نقش رمزارز ها در تسهیل مبادلات خارجی است. چرا که رمز ارز ها پذیرش جهانی و قابلیت جابجایی حتی بالاتر از طلا را دارند پس طبیعتا تهاتر کالا و خدمت

صادراتی با رمز ارز ها می تواند راه حلی پسندیده باشد

وی تاکید کرد:اگر هم به این سمت برویم که کوین های مشترک و یا پیمان های تجاری مشترک با کشور هایی که تراز تجاری بالایی دارند ایجاد کنیم هم راه حلی مناسب برای ایجاد یک روش تسویه ارزش ایجاد کرده ایم؛ کما اینکه کشور های عضو بریکس نیز به این سمت در حال حرکت هستند.

آشتیانی تصریح کرد: ایجاد کوین های مشترک می تواند تسویه ارزش مبادلات تجاری ما را در مقیاس خرد و کوچک را تسهیل کند، اما توجه به این نکته ضروری است که رمز ارز ها برای این منظور در مقیاس های کوچک و متوسط قابل استفاده هستند چرا که رمز ارز هنوز آمادگی بر دوش کشیدن بار مبادلات سنگین جهانی را ندارند.

کوچ ایرانی ها از خرید ملک به بازار «تتر» / ارز ایرانی ها در ترکیه رسوب نمی شود؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کوچ ایرانی ها از خرید ملک به بازار «تتر» / ارز ایرانی ها در ترکیه رسوب نمی شود؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کوچ ایرانی ها از خرید ملک به بازار «تتر» / ارز ایرانی ها در ترکیه رسوب نمی شود؟"، کلیک کنید.