گزارش جنگ غزه نیویورک تایمز برنده پولیتزر 2024 شد

گزارش جنگ غزه نیویورک تایمز برنده پولیتزر 2024 شد

به گزارش خبرگزاری نادیاتور، کمیته جوایز پولیتزر 2024 جایزه بخش روزنامه نگاری و گزارش بین الملل را به روزنامه نیویورک تایمز اعطا کرد. این روزنامه به دلیل «پوشش گسترده و روشنگرانه» حمله هفتم اکتبر حماس به اسراییل و «پاسخ مرگبار ارتش اسراییل» به این حمله، برنده جایزه پولیتزر در بخش «گزارش بین المللی» شد.

به گزارش صبا، همچنین آژانس خبری رویترز، جایزه عکاسی خبری را بابت پوشش «دست اول و فوری» حمله هفتم اکتبر (15 نادیاتور 1402) و واکنش اسراییل، به دست آورد و همچنین به عنوان یک منبع مورد استناد ویژه برای «خبرنگاران و کارکنان رسانه ای که جنگ در غزه را پوشش می دهند» معرفی شد.

همچنین ولادیمیر کارا مورزا، سیاستمدار اپوزیسیون روسی زندانی و روزنامه واشنگتن پست نیز مشترکا جایزه پولیتزر را دریافت کردند. این جایزه به دلیل «انتشار یادداشت های این سیاستمدار روس در داخل زندان باوجود همه مخاطرات و عواقب مخالفت با ولادیمیر پوتین و اصرار بر آینده ای دموکراتیک برای کشورش»، به او اهدا شد. کارا مورزا در حال تحمل 25 سال محکومیت خود به اتهام «خیانت» به روسیه است. این طولانی ترین حکم زندان برای منتقدان پوتین به شمار می رود.

برمبنای گزارش آسوشیتدپرس، پولیتزر از شماری از خبرنگاران آمریکایی نیز بابت گزارش هایشان در مورد کار کودکان مهاجر، تبعیض نژادی در سیستم قضایی و خشونت با اسلحه تجلیل کرد.

جین آن فیلیپس برای نگارش رمان «نگهبان شب» که داستان یک مادر و دختر در طول و بعد از جنگ داخلی آمریکا است، برنده جایزه بهترین رمان شد.

جایزه پولیتزر، جایزه ای در روزنامه نگاری، ادبیات و موسیقی است که هر ساله با نظارت دانشگاه کلمبیا به روزنامه نگاران، نویسندگان، شاعران و موسیقی دانان داده می شود. این جایزه به نام بنیان گذار آن جوزف پولیتزر، روزنامه نگار مجاری تبار آمریکایی، در سده نوزدهم نام گذاری شده است.

آقای پولیتزر به دلیل عشق و علاقه اش به روزنامه نگاری، مدرسه ای را در ایالت کلمبیا تاسیس کرد که هنوز هم یکی از معتبرترین مراکز آموزش روزنامه نگاری در سراسر جهان محسوب می شود و بسیاری از روزنامه نگاران برجسته در این محل آموزش می بینند. پس از راه اندازی این دانشگاه، جایزه ای به مبلغ 250 هزار دلار و و همچنین بورس تحصیلی برای یک مسابقه گزارش نویسی درنظر گرفته شد. همچنین هر ساله بنیاد پولیتزر جایزه نیم میلیون دلاری خود را به بهترین عکس های خبری می دهد که در میان عکس های خبری جهان، بهترین عکس خبری افشاگرانه و جسورانه معرفی می شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزارش جنگ غزه نیویورک تایمز برنده پولیتزر 2024 شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزارش جنگ غزه نیویورک تایمز برنده پولیتزر 2024 شد"، کلیک کنید.