گنجینه خوشنویسی مدح مولا علی(ع) در اتوبان امام علی(ع)

گنجینه خوشنویسی مدح مولا علی(ع) در اتوبان امام علی(ع)

همزمان با ۱۸ ذی‌الحجه عید غدیر گنجینه خوشنویسی در مدح و ستایش مقام مولا علی(ع) در پایتخت اکران شد. 

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری نادیاتور، در آستانه ۱۸ ذی‌الحجه عید غدیر خم پویش فرهنگی “یا علی(ع) بگو” در قالب اکران آثار گنجینه‌ای خوشنویسی که در موزه‌های دنیا قرار دارند و در مدح و صفات مولا علی(ع) خطاطی شده‌اند بر دیواره جداره اتوبان امام علی(ع) اکران شد.    

بر اساس این گزارش در این اکران فرهنگی از خوشنویسی: نادعلی به رقم عبدالرحیم عنبرین قلم در دوره صفوی، ولایت علی‌ابن ابیطالب حصنی به رقم میرزا غلامرضا اصفهانی ۱۲۹۹ قمری نگهداری شده در موزه ملی ملک، لا فتی الا علی به رقم فرید‌الدین در دوره صفوی نگهداری شده در کتابخانه کنگره آمریکا، ولایت علی‌ابن ابیطالب حصنی به رقم موسی‌ابن جواد ۱۳۱۲ قمری نگهداری شده در موزه خط و کتابت کیا کاظمی، علی خیرالبشر بدون رقم، دوره صفوی نگهداری شده در کتابخانه چستر سیتی ایرلند، نادعلی(ع) و یا مرتضی علی(ع) به رقم محمد شهبازی در دوره معاصر، خط رقاع بدون رقم در دوره تیموری و نادعلی(ع) به رقم غلامحسین امیرخانی در دوره معاصر استفاده شده‌است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گنجینه خوشنویسی مدح مولا علی(ع) در اتوبان امام علی(ع)" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گنجینه خوشنویسی مدح مولا علی(ع) در اتوبان امام علی(ع)"، کلیک کنید.